GÜNLÜK GAZETE
SOHBET BÖLÜMÜ
GENEL KURUL TOPLANTILARI
2022 YILI 9. ACI SU VE YAYLA FESTİVAL TARİHİ BELLİ OLDU
         Gönlü Karsniya sevdasıyla dolu değerli Karsniya sevdalıları, bildiğiniz gibi iki yıldan uzun bir süredir tüm dünyanın mücadele ettiği Kovit-19 “corona” isimli salgın hastalıkla mücadele kapsamında, toplu ve paylaşımlı yaşamdan ferdi ve eve kapalı bir yaşama mecbur bırakılmıştık, halen daha tam geçmese de, bulunan aşıların ve alınan tedbirlerin sonucunda bir nebzede olsa rahatlamış bulunmaktayız. Bu zaman zarfında salgın hastalıktan dolayı birçok sevdiklerimizi ne yazık ki kaybettik, bu vesile ile hastalıktan hayatını kaybeden tüm köylülerimiz ve tanıdıklarımızı rahmetle ve özlemle anıyoruz, Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun, geride kalan tüm aile bireyleri ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.
      İki yıldan uzun süredir yapamadığımız ve özlemini çektiğimiz, toplu eğlenme, toplu kaynaşma ve toplu paylaşma olan, köyümüz kışlalar ve acı su mevkiinde geleneksel her yıl düzenlediğimiz festivalimizin, 9. Acı su ve yayla festivalimizi 29-30-31 Temmuz 2022 tarihlerinde, siz değerli köylülerimizin katılımlarıyla gerçekleştireceğiz. Biriken özlemi sonlandırmak, kültürel değerlerimizin yaşatılarak yeni nesillere aktarılmasını sağlamak için, yurdumuzun her köşesinde bulunan değerli köylülerimizin ellerindeki tüm imkanlarını kullanarak festivalimize katılmalarını ümit ediyorum.
         Bu yıl düzenlenecek olan festivalimizin, planlanması ve tüm aşamalarıyla uygulanmasını, Ankara ve Bursa yönetimleri ortaklaşa gerçekleştireceklerdir, bu kapsamda tüm köylülerimizin festival süresince yönetimdeki “tertip komitesi” arkadaşlara gerekli katkı ve yardımlarını esirgemeyeceklerine olan inancımı belirterek, belirtilen tarihlerde kışlalarda buluşmak üzere tüm köylülerimize sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

 

FESTİVAL TERTİP KOMİTESİ

1-      Öner DEMİRCİ

2-      Soner USTA

3-      Hatice KURT

4-      Taner AKPINAR

5-      Savaş YAZICI

6-      Alimerdan BAYRAKTAR

 

                                                                           Şenol ARSLAN

                                                                           KARSNİYA-DER

                                                                      YÖN. KUR. BAŞKANI

  
144 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret185138

Hava Durumu
Saat