GÜNLÜK GAZETE
SOHBET BÖLÜMÜ
GENEL KURUL TOPLANTILARI
KARSNİYA- DER ÜÇÜNCÜ OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTI

                                                                                                                        ARTVİN İLİ
ARDANUÇ İLÇESİ
KAPI KÖYÜ (KARSNİYA) YARDIMLAŞMA, DAYANIŞMA,

KALKINDIRMA VE KÜLTÜR DERNEĞİ ÜÇÜNCÜ OLAĞAN GENEL KURULU

TOPLANTI TUTANAĞIDIR.

 

 

 

Karsniya-Der üçüncü olağan genel kurulu, 07 Nisan 2019 tarihinde saat: 13.00’ te dernek adresinde, hazirun cetvelinde 23 asaleten ve 9 vekaleten imzaları bulunan üyelerin katılımı ile yeterli çoğunluk sağlandığı görülerek çalışmalarına başladı. Yönetim Kurulu başkanı Nevzat AKPINAR tarafından açılış konuşması yapıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra toplantıyı yönetmek üzere divan başkanlığı seçimine geçildi. Katılan üyelerin oy birliğiyle Divan başkanlığına İsmail USTA, katip üyeliklere Turgut BAYRAKTAR ve Lefter KURT getirildi. Divan Başkanı İsmail USTA, dernek çalışmaları sayesinde bugüne kadar neler başarıldığını özetle anlattı ve  toplantının verimli geçmesi için gündeme bağlı kalınmasını belirterek genel kurul görüşmelerini başlattı.

 

Yönetim kurulu faaliyet raporunu sunmak üzere başkan Nevzat AKPINAR ‘a söz hakkı verildi. Nevzat AKPINAR bir yıllık faaliyetleri mali portresiyle tek tek anlattı. Üye aidatlarının düzenli ödenmediğini aidatların ödenmesi için  üyeleri tek tek telefonla arayarak görevini en iyi şekilde yapmasına rağmen yeterli sonuç alamadığını ve dernek giderlerini karşılamada zorluklar çekildiğini anlattı.

Genel sekreter Öner DEMİRCİ söz alarak derneğin kuruluşundan bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında geniş bir değerlendirme yaptı. Bugüne kadar dernek yönetimlerinde bulunan arkadaşların kısıtlı imkanlarla festivaller düzenlediğini, festival alanlarındaki sahnelerin hazırlanmasından ışıklandırılmasına, içme suyu ve tuvaletlerin yapılmasına kadar, en son misafirhanenin yapılması yatakların alınmasına kadar tek tek anlattı. Dernek muhtarlık dayanışması ve işbirliğinin önemini belirtti. Acısu, Çermik, Toprakkale gibi doğal varlıklarımızın tanıtımı için devlet yetkililerinin davet edilip tanıtımının yapıldığını, Bursa şubesinin sponsor Salim Usta katkılarıyla burs verdiğini dernek olarak Salim Usta’ya teşekkür borcumuz olduğunu, burs alanların başvurularının bursa şubesine bildirilerek oradaki değerlendirme sonucunda karara bağlandığını anlattı.

2018 yılında festival programına Artvin Kültür ve Turizm İl müdürlüğünün eksik evrak gerekçesiyle festival destek ödeneğini vermediği yazısına ilişkin olarak  ‘ Ödenek alınması için dosyanın eksiksiz ve zamanında Artvin Kültür Turizm İl müdürlüğüne verildiğini ama festivalin yönetimce karara bağlanmasına rağmen Orhan Aksoy’un ölümü nedeniyle yapılamadığını ‘ anlattı.

Ayrıca Ankara’da Artvin derneklerince yapılan etkinliklere Karsniya – DER tüzel kişiliği olarak katılmanın gerekliliğini vurguladı. Sonuçta Ardanuçlular derneğini adres olarak kullanıyoruz. Bu arada  Karsniya – DER evrak ve demirbaşlarının güvenli saklanmasında sıkıntılar olduğunu ifade etti. Şimdiye kadar Artvin günlerinin birinde  BİŞİ pişirme Karsniya- DER standı kurularak gerçekleştirildiğini belirtti.

Karsniya- DER çatısının hepimiz için güvenli bir liman olduğunu ve varlığını sürdürmek için hep birlikte sorumluluk alarak hizmetlere devam etmesi gerektiğini belirterek birlikte çalıştığı arkadaşlarına teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

 Genel kurula katılan üyeler tarafından rapor hakkında konuşmak için söz alan olmadı, yönetim kurulu  raporu oylanarak oy birliğiyle aklandı.

Denetim kurulu başkanı Ertuğrul Akpınar denetim raporunu Genel kurula sundu, Denetim kurulu raporu hakkında da söz alıp konuşan olmadı, rapor oylanarak oy birliğiyle aklandı.

         Gündemin 5. Maddesinde genel merkezin Ankara’da kalması veya Bursa’ya taşınması konusu görüşüldü. Tüm üyelerin genel merkezin Ankara’da olması gerektiğini belirtmesiyle tüzük değişikliği reddedildi.

         Dernek organlarının seçimine geçildi. Ertuğrul AKPINAR, Taner ARSLAN ve Hakkı DEMİRCİ’nin verdiği yazılı önergede yönetim kurulu ve denetim kurulu asil ve yedek üyeliklerine önerilen liste tüm üyelerin kabul etmesiyle ;Yönetim kurulu asil üyeliklerine: Ertunç AKPINAR, Soner USTA, Hatice KURT, Erhan AYDIN, Ertürk ÇELİK seçildi.

Yedek üyeliklere:Yücel USTA, Taner ARSLAN, Erdinç AKSAKAL, Ali GÜMÜŞ, Ertuğrul KAPINAR seçildi.

Denetim Kurulu  asil üyeliklerine: İsmail USTA, Erşan ÇELİK, Turgut BAYRAKTAR seçildi . Denetim kurulu yedek üyeliklerine :Mehmet KARA, Lefter KURT, Hakkı DEMİRCİ seçildi.

 

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Erşan ÇELİK, üye aidatlarının düzenli ödenmesi hatta artırılması ve üyelerin katılımı ile toplantıların ayda bir yapılmasının yararlı olacağını söyledi. Nevzat AKPINAR  aidatların düzenli ödenmemesinde önemli aksamalar olduğunu, önce geciken aidatların ödenmesi gerektiğini ifade etti. Günser Arslan, toplantılara katılmayan, aidat ödemede gecikmeler yaşatan üyeleri evlerinde ziyaret edelim dedi. Ayrıca, 2019- 2019 yılı tahmini bütçe için aidatların düzenli ödenmesi gerektiğini belirtti.Ertuğrul Akpınar ve Günser ARSLAN’ın  Karsniya-der Stesinin daha işlevsel olması için ortak çalışacakları bilginini paylaştılar. Dernek olarak yaptığımız misafirhane ve öğrencilere verilen burs için kaynak sağlayan genç iş adamımız Salim Ustaya da teşekkür borcumuz ifade edildi. Günser ARSLAN sabah kahvaltısı ve piknikte birlikte olmak aidiyet duygusu yaratmada etkili olacağını belirterek ilk pikniğin Yakacık Mesire alanına yapılmasında sorumluluk almaya hazır olduğunu belirtti. Erşan Çelik, Festival alanı olarak tescil edilen kışlalarda yapılaşmadaki düzensizliği ifade etti. Öner DEMİRCİ yapılan festivallerde köyümüzde turizm potansiyeli taşıyan  Acısu maden suyunu, Kokmuş Çermik’i, Toprakkale’yi  daha iyi tanıtmamız gerektiğini anlattı .

Genel kurula katılan üyeler,  dernek organlarına seçilen üyeleri kutlayarak toplantıya son verildi. 

 

                                                                                                                                                     07.04.2019

 

        Lefter KURT                                       Turgut BAYRAKTAR                                                 İsmail USTA

           Katip Üye                                                    Katip Üye                                                     Divan Başkanı

 

  
515 kez okundu

Yorumlar

AİDATLAR     16/04/2019 21:26

Ev ziyareti konusu mantıklı Gğlser ARSLAN nın önerisi mantıklı ilk bize buyrun. Çalışmalarınızda başarılar dilerim
YALÇIN AYDIN

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret156383

Hava Durumu
Saat