GÜNLÜK GAZETE
SOHBET BÖLÜMÜ
GENEL KURUL TOPLANTILARI
7. ACISU VE YAYLA FESTİVALİNİN YAPILMASI KARAR SÜRECİ
Her yıl yapılmakta olan geleneksel ACISU VE YAYLA FESTİVALİ 2017 yılında Bilal ve Özer IŞIK kardeşlerin herkesi derinden üzen hazin ölümleri nedeniyle ertelenmişti.
  2018 yılı 26 Haziran ayında köylümüz Orhan AKSOY Hakkın rahmetine kavuştu. Hepimiz çok üzüldük, komşumuzun acısını yürekten paylaştık
 24 Eylül 2017 tarihinde Kültür turizm il müdürlüğüne başvurarak 2018 yılı 17-18-19 Ağustos tarihlerinde 7. ACISU VE YAYLA FESTİVALİNİ yapacağımızı bildirmiştik.
Artık geleneksel yapmakta olduğumuz festivalleri sürdürmekle bir anlamda sorumlu hale geldik. Hazırlıklar ve planlar yapılma süreci içinde Orhan Aksoy'un aramızdan ayrılması festival programının içeriğini değiştirmemizi zorunlu kıldı.
  Eğlenceye yer vermeden yöresel mutfak kültürümüzü tanıtmaya, köyümüzdeki doğal zenginliklerimiz olan acısu, kokmuş, TOPRAKKALE,  Ustalar Köyü yakınlarındaki kilise gibi yerlere gezi düzenleme. imkan bulunursa Yukarki Yayla'ya gezi şeklinde bir festival programı yapıldı. Festival yapılmasına köyümüzde bir kısım insanların karşı çıkması programı yürürlüğe koymada sıkıntılar yaratsa da geleneğin sürdürülmesi inancıyla müzik ve eğlenceyi kaldırmak suretiyle ölen arkadaşımızın hatırasına da saygı gösterilerek program kültür müdürlüğüne gönderilmiştir.
  
140 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret128104

Hava Durumu
Saat